Want this space?
Tell me more

2010/11 Results

Athletics Hawera  results
WEEK B  08/03/11

2YRG race1: 1st M.Hart, 2nd L.Makea 3rd E.Cudby. race2: 1st E.Cudby, 2nd T.Hokopaura, 3rd D.Duffy. race3: 1st T.Hokopaura, 2nd M.Hart, 3rd C.Duffy. 2YRB race1:1st T.Guckert, 2nd J.Martin, 3rd B.Delehanty. race2: 1st B.Delehanty, 2nd T.Guckert, 3rd J.Martin. race 3: 1st J.Martin, 2nd B.Delehanty, 3rd T.Guckert. 3YRG race1: 1st J.Clayton, 2nd J.Lister 3rd M.Pulman. race2: 1st J.Clayton, 2nd M.Pulman, 3rd B.Gyde. race3: 1st J.Clayton, 2nd B.Gyde, 3rd J.Lister. 3YRB race1, 2 & 3: 1st J.Simes-Smith, 2nd R.Hockly, 3rd B.Hunt. 4YRG race1, 2 & 3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd P.Drake. 4YRB race1 & 2: 1st T.LeQuesne, 2nd C.Burgon, 3rd B.Duffy. race3: 1st C.Burgon, 2nd T.LeQuesne, 3rd N.Symes. 5YRG race1, 2 & 3: 1st A. Williams, 2nd A.Zabel, 3rd B.Grant. 5YRB race1:1st J.Beare, 2nd M.Loveridge, 3rd F.Cooper. race2: 1st F.Cooper, 2nd J.Beare, 3rd M.Loveridge. race3: 1st M. Loveridge, 2nd J.Beare, 3rd B.Hopkins.


Athletics Hawera Club Champ results
WEEK 3  01/03/11

2YRG 25mtrs: 1st M.Hart, 2nd T.Hokopaura 3rd L.Makea.  2YRB 25mtrs: 1st A.Tatere, 2nd J.Martin, 3rd T.Guckert. 3YRG 25mtrs: 1st L.Cooper, 2nd J.Clayton, 3rd S.Pennefather. 3YRB 25mtrs: 1st J.Simes-Smith, 2nd B.Hunt, 3rd L.Green. 4YRG 30mtrs: 1st H.Coogan, 2nd P.Drake, 3rd L.Mullan. 4YRB 30mtrs: 1st T.LeQuesne. 2nd C.Burgon , 3rd G.Tatere. 5YRG 30mtrs: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel, 3rd Z.Lister. 5YRB 30mtrs: 1st J.Beare, 2nd F.Cooper, 3rd B.Hopkins.


Athletics Hawera Club Champ results
WEEK 2  15/02/11

2YRG 30mtrs: 1st L.Makea, 2nd C.Werder 3rd C.Duffy.  2YRB 30mtrs: 1st T.Guckert, 2nd G.LeQuesne, 3rd N.Cooper. 3YRG 30mtrs: 1st L.Cooper, 2nd M.Pulman, 3rd G.Macrae. 3YRB 30mtrs: 1st J.Simes-Smith, 2nd A.Ashcrott, 3rd L.Bates. 4YRG 50mtrs: 1st R.Snooks, 2nd L.Mullan, 3rd H.Coogan. 4YRB 50mtrs: 1st C.Burgon. 2nd T.LeQuesne, 3rd B.Duffy. 5YRG 50mtrs: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel, 3rd B.Grant. 5YRB 50mtrs: 1st J.Beare, 2nd M.Loveridge, 3rd B.Hopkins.

Athletics Hawera Club Champ results
WEEK 1 08/02/11

2YRG race1: 1st T.Hokopaura, 2nd C.Werder 3rd E.Cudby. race2 & 3: 1st T.Hokopaura, 2nd C.Werder, 3rd L.Makea. 2YRB race1:1st J.Martin, 2nd T.Guckert, 3rd C.Butler. race2: 1st T.Guckert, 2nd J.Martin, 3rd H.Dwyer. race 3: 1st J.Martin, 2nd T.Guckert, 3rd H.Dwyer. 3YRG race1: 1st M.Pulman, 2nd S.Pennefather, 3rd G.Macrae. race2: 1st L.Cooper, 2nd M.Pulman, 3rd G.Macrae. race3: 1st L.Cooper, 2nd M.Pulman, 3rd J.Lister 3YRB race1: 1st J.Simes-Smith, 2nd R.Hockly, 3rd E.Dwyer. race2 & 3: 1st H.Fevre, 2nd J.Simes-Smith, 3rd E.Dwyer. 4YRG race1: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd L.Mullan , race2 & 3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd A. Robins. 4YRB race1: 1st C.Burgon. race2 & 3: 1st C.Burgon, 2nd M.Cooper.


Athletics Hawera results
WEEK A 01/02/11

2YRG race1: 1st T.Hokopaura, 2nd L.Makea 3rd C.Werder. race2: 1st T.Hokopaura, 2nd C.Werder, 3rd L.Makea. race3: 1st L.Makea, 2nd T.Hokopaura, 3rd C.Werder. 2YRB race1:1st J.Martin, 2nd T.Guckert, 3rd C.Butler. race2: 1st J.Martin, 2nd B.Delehanty, 3rd T.Guckert. race 3: 1st J.Martin, 2nd T.Guckert, 3rd B.Delehanty. 3YRG race1 & 3: 1st M.Pulman, 2nd J.Clayton 3rd J.Lister. race2: 1st J.Clayton, 2nd M.Pulman, 3rd J.Lister. 3YRB race1: 1st A.Ashcroft, 2nd R.Hockly, 3rd B.Midgley. race2 & 3: 1st A.Ashcroft, 2nd R. Hockly, 3rd F.Butler.4YRG race1, 2 & 3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd A. Robins. 4YRB race1: 1st T.LeQuesne, 2nd B.Duffy, 3rd N.Symes. race2: 1st N.Symes, 2nd T.LeQuesne, 3rd C.Burgon. race3: 1st C.Burgon 2nd N.Symes, 3rd T.LeQuesne. 5YRG race1 & 2: 1st A. Williams, 2nd A.Zabel, 3rd B.Grant. race3 1st B.Grant, 2nd A.Zabel, 3rd A.Williams. 5YRB race1:1st F.Cooper, 2nd J.Beare, 3rd M.Loveridge. race2: 1st J. Beare, 2nd M Loveridge, 3rd F.Cooper. race3: 1st M. Loveridge, 2nd J.Beare, 3rd F.Cooper.


Athletics Hawera results
WEEK C 25/01/11

2YRG race1: 1st T. Hokopaura, 2nd E. Cudby 3rd C.Werder. race2: 1st T.Hokopaura, 2nd E.Cudby, 3rd C. Werder. race3: 1st E. Cudby, 2nd T. Hokopaura, 3rd C.Werder. 2YRB race1:1st T.Guckert, 2nd A,Tatere, 3rd R.Harrop. race2: 1st T.Guckert, 2nd R.Harrop, 3rd G.LeQuesne. race 3: 1st T.Guckert, 2nd A. Tatere, 3rd R. Harrop. 3YRG race1: 1st M.Pulman, 2nd L.Cooper 3rd J.Lister. race2: 1st L.Cooper, 2nd J.Lister, 3rd B.Gyde. race3: 1st L. Cooper, 2nd M. Pulman, 3rd J.Lister. 3YRB race1 & 2: 1st J.Simes-Smith, 2nd B.Midgley, 3rd R.Hockly. race3: 1st J.Simes-Smith, 2nd R. Hockly, 3rd B.Midgley. 4YRG race1: 1st R.Snooks, 2nd A.Robins, 3rd A.Ross. race2 & 3: 1st R. Snooks, 2nd H. Coogan, 3rd A. Robins. 4YRB race1 & 2: 1st T.LeQuesne, 2nd M.Cooper, 3rd G.Tatere. race3: 1st M.Cooper & T.  LeQuesne, 3rd G.Tatere. 5YRG race1, 2 & 3: 1st A. Zabel, 2nd A. Williams, 3rd B.Grant. 5YRB race1:1st M. Loveridge, 2nd J.Beare, 3rd T.Cubdy. race2: 1st J. Beare, 2nd M Loveridge, 3rd J. Sorenson. race3: 1st M. Loveridge, 2nd T. Cudby, 3rd J. Sorenson.

Athletics Hawera results
WEEK B 14/12/10

2YRG race1: 1st E.Cudby, 2nd T. Hokopaura, 3rd C.Werder. race2: 1st C.Werder, 2nd T.Hokopaura, 3rd E.Cudby. 2YRB race1:1st J.Martin, 2nd R.Harrop, 3rd C.Butler. race2: 1st R.Harrop, 2nd T.Guckert, 3rd G.LeQuesne. 3YRG race1: 1st M.Pulman, 2nd J.Clayton 3rd B.Gyde. race2: 1st J.Clayton, 2nd M.Pulman, 3rd B.Gyde. 3YRB race1 & 2: 1st J.Simes-Smith, 2nd H.Fevre, 3rd R.Hockly.
4YRG race1 & 2: 1st H.Coogan, 2nd A.Robins, 3rd L.Mullan. 4YRB race1 & 2: 1st C.Burgon, 2nd T.LeQuesne. 5YRG race1: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel, 3rd B.Grant. race2: 1st A.Zabel, 2nd A.Williams, 3rd B.Grant. 5YRB race1 & 2:1st F.Cooper, 2nd J.Beare, 3rd J.Sorenson.


Athletics Hawera results
WEEK A 07/12/10

2YRG race1: 1st T.Hokopaura, 2nd C.Werder, 3rd C.Duffy. race2 & 3: 1st C.Werder, 2nd T.Hokopaura, 3rd C.Duffy. 2YRB race1 & 3:1st R.Harrop, 2nd T.Guckert, 3rd C.Butler. race2: 1st R.Harrop, 2nd T.Guckert, 3rd B.Delehanty.
3YRG race1: 1st J.Lister, 2nd B.Gyde 3rd L.Cooper. race2 & 3: 1st L.Cooper, 2nd J.lister, 3rd B.Gyde.
3YRB race1 & 2: 1st J.Simes-Smith, 2nd E.Dwyer, 3rd L.Bates. race3: 1st J.Simes-Smith, 2nd L.Bates, 3rd J.Hopkins.
4YRG race1, 2 & 3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd A.Robins. 4YRB race1: 1st N.Symes, 2nd B.Duffy, 3rd M.cooper. race2: 1st N.Symes, 2nd K.Walker, 3rd M.Cooper. race3: 1st N.Symes, 2nd K.Walker, 3rd B.Duffy.
5YRG race1: 1st A.Williams, 2nd B.Grant, 3rd Z.Lister. race2: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel 3rd B.Grant. race3: 1st A.Williams, 2nd B.Grant, 3rd A.Zabel. 5YRB race1:1st J.Beare, 2nd M.Loveridge, 3rd B.Hopkins. race2: 1st M.Loveridge, 2nd J.Beare, 3rd B.Hopkins. race3: 1st J.Beare, 2nd B.Hopkins, 3rd M.Loveridge.


Athletics Hawera results
WEEK C 30/11/10

2YRG race1: 1st R.Hurley, 2nd S.Morrison, 3rd T.Hokopaura. race2: 1st S.Morrison, 2nd E.Cudby, 3rd C.Werder. race3: 1st E.Cudby, 2nd S.Morrison, 3rd T.Hokopaura.
2YRB race1:1st R.Bell, 2nd R.Harrop, 3rd G.LeQuesne. race2: 1st R.Harrop, 2nd J.Martin, 3rd R.Bell. race3: 1st J.Martin, 2nd R.Harrop, 3rd O.McCallum
3YRG race1: 1st L.Cooper, 2nd M.Pulman 3rd G.MacRae. race2: 1st J.Clayton, 2nd L.Cooper, 3rd M.Pulman, race3: 1st L.Cooper, 2nd M.Pulman, 3rd J.Clayton.
3YRB race1: 1st A.Ashcroft, 2nd R.Hockly, 3rd J.Simes-Smith. race2: 1st J.Simes-Smith, 2nd A.Ashcroft, 3rd B.Hunt. race3: 1st J.Simes-Smith, 2nd A.Ashcroft, 3rd R.Hockly.
4YRG race1: 1st H.Coogan, 2nd R.Snooks, 3rd A.Robins. race2: 1st H.Coogan 2nd A.Robins, 3rd R.Snooks. race3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd A.Robins. 4YRB race1 & 2 : 1st T.LeQuesne, 2nd N.Symes, 3rd M.Cooper.race3: 1st N.Symes, 2nd T.LeQuesne, 3rd M.Cooper.
5YRG race1: 1st A.Williams, 2nd S.Woodhead, 3rd A.Zabel. race2 & 3: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel 3rd S.Woodhead. 5YRB race1:1st J.Beare, 2ndB.Hopkins, 3rd M.Loveridge. race2: 1st J.Beare, 2nd F.Cooper, 3rd M.Loveridge. race3: 1st B.Hopkins, 2nd M.Loveridge, 3rd J.Beare.

Athletics Hawera results
WEEK B 23/11/10

2YRG race1 & 2: 1st R.Hurley & T.Hokopaura, 3rd C.Werder. race3: 1st C.Werder, 2nd R.Hurley, 3rd E.Cudby.
2YRB race1 & 2:1st J.Martin, 2nd R.Harrop, 3rd R.Bell. race3: 1st J.Martin, 2nd B.Delehanty, 3rd G.LeQuesne
3YRG race1: 1st J.Clayton, 2nd L.Cooper, 3rd B.Gyde. race2: 1st J.Clayton, 2nd J.Rei, 3rd M.Pulman, race3: 1st J.Rei, 2nd J.Clayton, 3rd M.Pulman.
3YRB race1: 1st J.Simes-Smith, 2nd F.Butler, 3rd E.Dwyer. race2: 1st J.Simes-Smith, 2nd R.Hockly, 3rd F.Butler. race3: 1st J.Simes-Smith, 2nd R.Hockly, 3rd F.Butler.
4YRG race1: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd Z.Hall. race2 & 3: 1st H.Coogan 2nd R.Snooks, 3rd L.Mullan. 4YRB race1 & 2 : 1st T.LeQuesne, 2nd C.Butgon, 3rd M.Cooper.race3: 1st C.Burgon, 2nd T.LeQuesne, 3rd M.Cooper.
5YRG race1: 1st A.Williams, 2nd C.Kiihfuss, 3rd A.Zabel. race2: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel 3rd B.Grant. race3 1st A.Williams, 2nd B.Grant, 3rd A.Zabel. 5YRB race1:1st B.Hopkins, 2nd M.Loveridge, 3rd J.Beare. race2 & 3: 1st J.Beare, 2nd B.Hopkins, 3rd M.Loveridge.


Athletics Hawera results
WEEK A 16/11/10

2YRG race1: 1st R.Hurley & T.Hokopaura, 3rd E.Cudby. race2: 1st R.Hurley, 2nd C.Werder, 3rd T.Hokopaura. race3: 1st R.Hurley, 2nd E.Cudby, 3rd S.Morrison.
2YRB race1:1st R. Harrop, 2nd B.Delehanty, 3rd R.Bell. race2: 1st A.Tatere, 2nd B.Delehanty, 3rd R.Harrop. race3: 1st A.Tatera, 2nd G.LeQuesne, 3rd B.Delehanty.
3YRG race1: 1st M.Pulman, 2nd J.Clayton, 3rd J.Lister. race2: 1st J.Clayton, 2nd M.Pulman & L.Cooper, race3: 1st M.Pulman, 2nd J.Clayton, 3rd J.Rei.
3YRB race1: 1st H.Fevre, 2nd J.Simes-Smith, 3rd E.Dwyer. race2: 1st J.Simes-Smith, 2nd A.Ashcroft, 3rd H.Fevre. race3: 1st A.Ashcroft, 2nd J.Simes-Smith, 3rd R.Hockly.
4YRG race1: 1st H.Coogan, 2nd R.Snooks, 3rd L.Delehanty. race2: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd L.Mullan. race3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd L.Delehanty.
4YRB race1: 1st T.LeQuesne, 2nd N.Symes, 3rd C.Burgon. race2: 1st N.Symes, 2nd C.Burgon, 3rd T.LeQuesne, race3: 1st T.LeQuesne, 2nd C.Burgon, 3rd M.Cooper.
5YRG race1 & 3: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel, 3rd B.Grant. race2: 1st A.Zabel, 2nd A.Williams, 3rd B.Grant. 5YRB race1:1st J.Beare, 2nd B.Hopkins, 3rd F.Cooper. race2: 1st J.Beare, 2nd F.Cooper, 3rd B.Hopkins. race3: 1st M.Loveridge. 2nd B.Hopkins, 3rd J.Beare.


Athletics Hawera results
WEEK C 09/11/10

2YRG race1 & race2: 1st C.Werder, 2nd E.Cudby, 3rd R.Hurley. race3: 1st R.Hurley, 2nd S.Morrison, 3rd C.Werder
2YRB race1:1st R.Bell, 2nd G.LeQuesne, 3rd O.McCallum. race2: 1st A.Tatere, 2nd R.Bell, 3rd T.Guckert. race3: 1st B.Delehanty, 2nd G.LeQuesne, 3rd O.McCallum
3YRG race1: 1st M.Pulman, 2nd J.Clayton, 3rd J.Rei. race2: 1st J.Clayton, 2nd B.Gyde, 3rd J.Rei. race3: 1st J.Clayton, 2nd J.Lister, 3rd B.Gyde.
3YRB race1 & race2: 1st A.Ashcroft, 2nd H.Fevre, 3rd R.Hockly. race3: 1st R.Hockly, 2nd E.Dwyer, 3rd F.Butler.
4YRG race1: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd G.Frost. race2: 1st H.Coogan, 2nd R.Snooks, 3rd P.Drake. race3: 1st R.Snooks, 2nd H.Coogan, 3rd P.Drake.
4YRB race1: 1st T.LeQuesne, 2nd L.Meynell, 3rd C.Burgon. race2: 1st T.LeQuesne, 2nd C.Burgon, 3rd K.Walker. race3: 1st C.Burgon, 2nd T.LeQuesne, 3rd K.Walker.
5YRG race1: 1st A.Williams, 2nd C.Kiihfuss, 3rd A.Zabel. race2: 1st A.Williams, 2nd C.Kiihfuss, 3rd B.Grant. race3: 1st A.Williams, 2nd A.Zabel, 3rd C.Kiihfuss.
5YRB race1:1st J.Beare, 2nd R.Frost, 3rd B.Hopkins. race2 H1:1st F.Cooper, 2nd B.Hopkins, 3rd J.Beare. H2:1st F.Cooper, 2nd B.Hopkins, 3rd J.Beare. race3 H1:1st B.Hopkins, 2nd M.Loveridge, 3rd J.Beare. H2:1st F.Cooper, 2nd D.Edgcombe, 3rd C.Smith.
Position not yet enabled to accept fundraising
Tell me more